Blog

 

Bzdura, jeżeli jesteś w stanie prowadzić samochód to najpewniej możesz latać małym samolotem.

Mit pierwszy - Na pewno się nie nadaję, żeby pilotować samolot trzeba mieć zdrowie astronautyBadania lotnicze można zrobić w ponad sześciu ośrodkach w całej Polsce. Polegają one głównie na badaniu wzroku, słuchu, EKG serca i morfologii krwi. Niema żadnych wirówek, kabin ciśnieniowych, katapult lub innych narządzi tortur. W rozmowie z lek. med. Leszkiem Buczyłko, znanym w naszej branży specjalistą w zakresie medycyny lotniczej praktykującym w warszawskiej przychodni Alergo-Med Aviation, zapytałem o przyczyny eliminujące z latania. Po pierwsze takie sytuacje zdarzają się niezwykle rzadko, każdy, kto nie ma zastrzeżeń do własnego zdrowia najpewniej przejdzie badania lotniczo lekarskie.

To co na pewno eliminuje z lotnictwa to przede wszystkim:

  • padaczka,
  • choroby psychiczne,
  • zaburzenia mowy,
  • wady serca upośledzające wydolność psychofizyczną i ograniczające dotlenienie organizmu.

Nie eliminują:

  • alergie,
  • wysoki cholesterol,
  • wysokie ciśnienie tętnicze o ile nie jest wynikiem zaburzeń tarczycy, nerek czy przysadki mózgowej, które to przypadki rozpatruje się indywidualnie.

Istnieje również obszar dolegliwości, które najczęściej nie eliminują z latania, ale wymagają indywidualnej konsultacji, na przykład cukrzyca insulino niezależna, część problemów z sercem. Konsultacji poddaje się również przebyte urazy głowy i wstrząśnienia mózgu, wykonując badanie EEG.

Źródła informacji:
Wywiad z lek. med. Leszkiem Buczyłko, specjalistą w zakresie medycyny lotniczej praktykującym w warszawskiej przychodni Alergo-Med Aviation, któremu dziękuję za poświęcony czas i cenne informacje. Informacje zawarte w wypowiedziach dotyczą badań klasy 2 do licencji pilota samolotowego turystycznego, badania klasy 1 do licencji zawodowej charakteryzują się mniejszą tolerancją.

 
 

Newsletter

Wiadomości z Bloga oraz informacje o naszych Kursach.

 
 
© 2014 MyFTo | Realizacja Sensorama Strony WWW Joomla
Uruchomiono zadanie harmonogramu